SPRAWDŹ NASZ BLOG: DoZwiedzenia

Header Bg Front

Imprezy Miejske

blisko naturyDodaj do ulubionych
Kontakt 14-100 Ostróda

Opis

Podczas Dni Morza tradycyjnie witamy wakacje – jest to impreza w dużym stopniu przeznaczona dla żeglarzy. W lipcu w naszym mieście mogą Państwo podziwiać uczestników Międzynarodowego Zlotu Motocykli, obejrzeć Dni Ostródy oraz Ogólnopolski Festiwal Muzyki Dance.

W pobliżu naszego miasta w niewielkiej wsi, Grunwald, odbywa się największa historyczna inscenizacja w tej części Europy – bitwa pod Grunwaldem. Inscenizacja ta skupia miłośników odtwarzania historii. Celem inscenizacji jest krzewienie historii, odtwarzanie kultury, tradycji oraz rzemiosła dawnego. Podczas inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem na pole wychodzi ponad 1400 rycerz, aby wziąć w niej udział.

Dwa sierpniowe weekendy poświęcamy na promocyjną imprezę Ostróda Summer Hot Days, Festiwal Ognia, Ogólnopolski Wyścig Pokoju w Kapsle, Mistrzostwa Świata w Rowerach Wodnych oraz Mistrzostwa Polski w Wakeboardzie. Naszą sztandarową imprezą jest największy w Europie Wschodniej festiwal muzyki reggae – Ostróda Reggae Festiwal. Odbywa się on w połowie sierpnia i gości największych artystów tego gatunku muzyki na świecie.

Istotnym punktem na mapie ostródzkiej kultury jest Lato z Folklorem goszczące przedstawicieli z całego świata, dzięki któremu widzowie mają okazję zapoznać się z kulturą krajów niekiedy bardzo egzotycznych. 

Lokalizacja

Ostróda
, 14-100 Ostróda

POLECANE MIEJSCA

uzdrowisko Eden w Ciechocinku

Uzdrowisko Eden w Ciechocinku

Sanatorium Eden w Ciechocinku jest jednym z niewielu w Europie a napewno jedynym w Polsce ośrodkiem leczniczym, który w tak kompleksowy sposób podchodzi do swoich kuracjuszy a przy tym oferuje im szeroką gammę usług dodatkowych. Sprawdź jedyne takie uzdrowisko Ciechocinek gdzie znajdziesz tężnię, grotę solną, mini centrum odnowy biologicznej czy kriokomora. A to dopiero początek!

noclegi w Mikołajkach

Pokoje Gościnne "Magia Smaku"

Przytulne miejsce blisko centrum miasta, choć odrobinę na uboczu. Gwarantuje ciszę i spokój a zarazem świetne dojście do kluczowych atrakcji. Jeśli interesują Cię tanie noclegi w Mikołajkach, Magia Smaku będzie idealnym rozwiązaniem na wypoczynek w krainie Tysiąca Jezior

 

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu